RSS
 

Srebrne bulionówki walutą przyszłości na trudne czasy

22 cze

W okresie, gdy władze państw chcą rządzić całym globem, w tym samym czasie zadłużając się wzajemnie na kwoty, których w żaden sposób nie da się zwrócić, a koszt wzrastających wartości odsetkowych prędzej czy później musi doprowadzić do bankructwa poszczególnych systemów bankowych, trzeba zdecydować o odpowiednim ulokowaniu osobistego ogródka finansowego w zdywersyfikowany sposób.

Może to być zakup dolarów, lecz też należy zadbać o to, by być właścicielem rzeczy namacalne, ponieważ zapisy komputerowe (na przykład certyfikaty) to wątpliwa idea, bo nadaje się co najwyżej na spekulacje (inwestycje krótkoterminowe). Za to własność prywatna jak np. złoto – to zawsze posiada jakąś wartość i do tego mogą to być składniki niezbędne do przeżycia (miejsce zamieszkania).

Inwestowanie w srebro lokacyjne

Inwestowanie w srebro lokacyjne

W ramach samych specjalistów od zakupu są odmienne opinie, jeśli chodzi o najpopularniejszą na świecie złotą monetę: Krugerrand. Poza rozpoznawalnością główną jej zaletą bywa odporność mechaniczna (na zużycie, jeśli moneta taka miałaby być środkiem płatniczym), gdyż jest ona utwardzana dzięki dodatkowi miedzi. Jest to bilon z 22 karatowego złota, inne powyżej sygnalizowane typy produkuje się z czystego złota, czyli 24 karatowego. I tu uwaga: cechą charakterystyczną jest to, iż poszczególne zawierają jedną uncję litego złota, zatem Krugerrand jest zwyczajnie cięższa niż wartość 1 uncji.

Ważnych może być trochę parametrów, jeśli już wytypowaliśmy konkretny rodzaj monety. Opinie w sieci na temat handlarza, to czy dostawa będzie typu „natychmiastowa” albo długoterminowa. Za natychmiastową należy uznać do pięciu dni roboczych – po prostu towar powinien być na magazynie w dniu sprzedaży. Złoto w sztabkach bywa minimalnie tańsze od monet bulionowych.

Należy brać pod rozwagę, że jest szansa spotkania podróbek, stąd nie cena powinna być kluczowa przy nabyciu. Jedynie dobra opinia o dilerze, dobra opinia o samego produktu. Zakłada się, iż im lżejsza sztabka, tym trudniej stworzyć jej falsyfikat (w większe sztabki fałszerze są w stanie w środek wpakować pręty wolframu cechujące się podobnym ciężarem właściwym do złota). Dlatego nie powinno się przekraczać wagi jednej uncji. Dużo trudniej podrobić monetę niż sztabkę.

W jaki sposób podzielić na części swój kapitał? Na początku ustalić, jaki fragment powinien zostać zamrożony na długi czas, resztę powinno się oszczędzać w różny sposób (obligacje). W następnym kroku można przeznaczyć pieniądze przeznaczone na złoto w różnych częściach. W trakcie podziału mniejszy procent można ulokować w srebrne monety jednouncjowe, tu sugerowane są monety typu: Maple Leaf. Po dalsze wiadomości kieruję tu:
http://grzegorzdeuter.pl/jak-inwestowac-w-zloto-i-srebro-czesc-2/

 
Brak komentarzy

Napisane przez w kategorii oszczędności

 

Tags: , , ,

Dodaj komentarz