RSS
 

Polecane obligacje korporacyjne

14 sty

Obligacje korporacyjne to inwestycja, która niesie ze sobą ryzyko. W następstwie tego, potencjalny kontrahent powinien zaznajomić z potencjalnym niebezpieczeństwem kupna danego papieru wartościowego. Agencje Ratingowe posiadają jakieś z narzędzi, które pomaga nam ocenić ryzyko przyszłej inwestycji jest tzw. Rating obligacji korporacyjnych. Jest to zestawienie różnych propozycji obligacyjnych wespół z ich szacowanym niebezpieczeństwem. Takie zestawienie jest fabrykowane przez kompetentnych analityków, którzy szacują ryzyko konkretnej inwestycji. Czynniki brane w rachubę przy takiej analizie to pomiędzy innymi: tężyzna finansowa emitenta jak i potencjalne możliwości postępu danej instytucji.

Gdzie szukać ratingów obligacji

Gdzie szukać ratingów obligacji

Z tej przyczyny, dobitnie zalecamy zapoznanie się z analizą danej inwestycji, zanim podejmiemy wolę o kupnu danego papieru drogocennego. Jednym z serwisów, który oferuje tego rodzaju zestawienia jest popularny rynek Catalyst. Na stronie głównej owego serwisu, możemy odnaleźć zarówno receptę niezatartego odczytania ratingu danej obligacji, jak i oceny znanych emitentów.

Oczywiście, wszystkie ratingi są aktualizowane na bieżąco. Jest to przykładowe z całego szeregu ułatwień dla przyszłych inwestorów, dzięki którym, rynek wtórny obligacji raduje się raz po raz większą renomą. Przy wycenie rzeczowej propozycji inwestycyjnej trzeba wziąć w rachubę jej dostępność.

W przypadku obligacji korporacyjnych, dużą dostępnością znamionują się obligacje Getin Banku. Poza tym, obligacje Getin Noble są obecne w giełdowym systemie Catalyst, dzięki czemu możemy dogłębnie przeszukać kompletną ofertę danych obligacji.

 
Brak komentarzy

Napisane przez w kategorii Internet, oszczędności

 

Tags: , , , ,

Dodaj komentarz