RSS
 

Obligacje spółek – czy warto z nich korzystać celem osiągania stabilnych zysków?

14 sty

Obligacje Korporacyjne to pomocniczy rodzaj papierów kosztownych, które są wydzielane poprzez firmy oraz wszelkie podmioty aktywności oszczędnej. Wypuszczając obligacje, ich emitent zobowiązuje się do ich okupienia od klientów, za ich pierwotną cenę wraz z specjalnymi procentami.

Do momentu wykupienie obligacji nie zapadnie, emitent jest dłużnikiem jej kontrahentów. Niezbicie odsetki to jedynie przykładowy z gatunków świadczenia, równie dobrze mogą to być udziały w przychodach danego banku. Interesującą propozycją są obligacje banków. Poprzez swoją wielotygodniową obecność na rynku oraz trwałą sytuację płatniczą, banki są autorytatywnymi emitentami.

Zarabiaj na obligacjach bankowych

Zarabiaj na obligacjach bankowych

Z tego powodu, coraz gęściej ludzi w kraju nad Wisłą, decyduje się na zakup obligacji kapitałowych, których emitentami są rzecz jasna banki. Utrzymuje się tylko pytanie: gdzie kupić obligacje bankowe? Nadeszły nabywca obligacji, może skorzystać z dwóch rynków: – O ile pozyskujemy obligację jawnie od emitenta, przy udziale agenta emisji (np.. domku maklerskiego), jest to rynek pierwotny obligacji. – Innym sposobem kupna obligacji jest wdrożenie systemu Catalyst.

Catalyst jest systemem, który dokonuje autoryzacji jak i obrotu wszelkimi winnymi zasobami pieniężnymi. Przez swoje działanie oraz możliwości, ustrój Catalyst jest charakteryzowany jako rynek wtórny obligacji.

Wybór konkretnego rynku zależy od użytkownicy, nie zapomnijmy jednak, iż układy takie jak Catalyst, mogą mieć nieduże opóźnienie przy liczeniu. Dlatego też, z reguły kupna obligacji, zalecamy dokonywanie zakupu na rynku pierwotnym.

 
Brak komentarzy

Napisane przez w kategorii Internet, oszczędności

 

Tags: , , , ,

Dodaj komentarz