RSS
 

Jaki komputer jest najlepszy? Pasywnie chłodzony!

14 sty

Niemniej jednak, że niezwykle często decydujemy się na zakup pecetów przenośnych, to w naszych domach bez przerwy wziętością cieszą się komputery stacjonarne, przysparzające znacznie obszerniejsze możliwości – są nie tylko tańsze, przysparzają większą alternatywę przeróbek składników, natomiast zarówno mogą być raczej bezgłośne! Czy każdy może mieć bezgłośny komputer PC i z jakimi wydatkami się to wiąże? Już na samym starcie trzeba wtrącić, iż są dwie strategie chłodzenia składników – pierwszą są dynamiczne wentylatory, które są decydującym zarzewiem rabanu, drugą zaś są wszelkiego typu radiatory.

To istotnie komputer chłodzony pasywnie może być najspokojniejszą jednostką, dlatego że indywidualny hałas będzie wydobywał się z samych komponentów, takich jak napędu CD, czy dysku twardego (rozwiązaniem może stać się wprawdzie zużycie dysku SSD).

Pasywne chłodzenie komputera PC

Pasywne chłodzenie komputera PC

Należałoby nie zapomnieć o tym, że pasywny komputer PC, a więc komputer bez wentylatorów pożąda godnie przewiewnej obudowy, która zapewni właściwe odprowadzanie ciepła z jej wnętrza. Mieć wrażenie może, iż pasywnie chłodzony komputer to jedynie „słabe” składniki, które poprzez niewielką moc obliczeniową nie wyzwalają sporych ilości ciepła do środowiska. Nic bardziej mylnego!

Dziś podzespoły komputerowe są kreowane w ten sposób, żeby były jak w największym stopniu sprawne i zużywały jak najmniej energii – stąd istotna jest zaledwie wielkość radiatora (i jego sama budowa) – wytwórcy kart graficznych, czy procesorów sami przynoszą nam niezwykle częstokroć wybór przy zakupie – czy chcemy dostać komponent chłodzony pasywnie, czy aktywnie. Nic nie stoi aczkolwiek na przeciwności, aby na pewno w termin użytkowania danej jednostki przekształcić sposób jej chłodzenia!

 
Brak komentarzy

Napisane przez w kategorii Internet

 

Tags: , , ,

Dodaj komentarz