RSS
 

Wolność finansowa: Jak osiagnąć sukces życiowy

14 sty

Wolność finansowa – ten zwrot dla wielu jest zamysłem, do którego dąży poprzez kompletne życie. Natomiast zwłaszcza co to jest tryumf życiowy? Jaki jest klucz do sukcesu witalnego? W jaki sposób nazwać, czy komuś udało się takowy spełnić czy też nie? Jakich kryteriów powinno się zastosować, ażeby detalicznie określić istnienie i wielkość sukcesu? Zapytywanie zawarte w tytule tego teksu zdaje się przyziemne i postawione w zasadzie retorycznie. Natomiast wyłącznie z pozoru. Po chwil namysłu w praktyce każdy dotrze do aforyzmu, iż nie jest nietrudno określić momencik, w którym można z pełną stanowczością powiedzieć, że życiowy sukces stał się czyimś udziałem.

Wolność osobista - klucz do sukcesu w życiu

Wolność osobista – klucz do sukcesu w życiu

Dla wielu ludzi prostym, i głównie jedynym, sposobem na określenie osiągnięcia tryumfu życiowego przez daną postać jest zajrzenie na jej status majątkowy. Jeśli znamionuje się on stosowną ilością zer na koncie przyjmują oni, że postać taka osiągnęła niezależność i sukces finansowy, a więc i żywotny.

Wydaje się tymczasem, że jest to za bardzo pobieżne postępowanie do tej idei. Gdyż co w tym przypadku oznajmić o postaci, która stała się zamożna dzięki zwyciężonej w totolotku? Z całą pewnością zapełnia ona warunek o przydatnej ilości zer na koncie. Czy jednakże pójście do kolektury i skreślenie paru cyfr, dzięki czemu wygrywa się wspaniałość, przysparza podstawy do stwierdzenia o tym, iż wygrywający spełnił tryumf witalny?

Prawie nie – wszak nie było to efektem jego profesji jak i niespotykanych zdolności, a jedynie zrządzeniem żywota. Joe Vitale autor książek motywacyjnych ogłasza, iż jeśli pozbędziemy ograniczających się nas uprzedzeń i całokształtów mamy możliwość zrobić i osiągnąć w zasadzie wszyściuśko. Rozwój osobisty i szerokie horyzonty myślowe to najłatwiejsza droga do tryumfu.

Niezbicie potrzebna jest oprócz tego też nieugięta wytrwałość i upór, jednakże swoje nastawienie i przekonanie o możliwości dosięgania wszech założonych motywów to istota. Raz za razem w tym kontekście przytacza się prawo przyciągania, według którego nasze indywidualne stanowisko rozstrzyga to jak wygląda rzeczywistość. W związku z tym też można przekazać nieskomplikowany wniosek, że tryumf życiowy to tak naprawdę umiejętność sięgania wszelkich zdecydowanych motywów. Jeśli opanujemy taką zdolność, wszystkie inne trefne żywotne tryumfy, takie jak choćby majętność, osiągniemy mimochodem.

 
Brak komentarzy

Napisane przez w kategorii Internet, oszczędności

 

Tags: , ,

Dodaj komentarz